O nas

Koło naukowe PYRALAB powstało w 2013 roku przy Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Koło naukowe zrzesza studentów programujących na urządzenia mobilne z systememami Android i iOS. Założeniem koła jest promowanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności programowania urządzeń mobilnych - w szczególności smartfonów i tabletów z systemami operacyjnymi Android lub iOS. Koło dzieli się na dwie sekcje: - sekcję Android zajmującą się programowaniem urządzeń obsługiwanych przez system Android, - sekcję iOS - realizowane jest programowanie urządzeń marki Apple działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

Członkowie koła ugruntowują i poszerzają wiedzę w zakresie programowania urządzeń mobilnych nabytą w trakcie studiów i rozwijają umiejętności programowania obiektowego przez tworzenie aplikacji. Studenci w ramach działalności koła implementują w pełni funkcjonalne oprogramowanie, a także uczą się sposobów publikacji przygotowanych produktów w sklepach internetowych.

Opiekunowie koła od wielu lat zajmują się programowaniem urządzeń mobilnych i wykładają tematykę związanych z tym przedmiotów w ramach studiów na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Dzięki ciągłym pogłębianiu wiedzy na temat programowania urządzeń mobilnych członkowie koła i opiekunowie pozostają na bieżąco z wszystkimi wprowadzanymi zmianami i nowościami w tematyce programowania urządzeń mobilnych.

Aktywnie poszukujemy nowych członków, którzy będą mogli wnieść do Koła swoje doświadczenia i pomysły.

Opiekunem Koła naukowego jest dr inż. Marcin Rodziewicz